Tipy, jak zlepšit držení těla

Tvoje máma měla pravdu, když ti pořád říkala, abys narovnal záda! Držení těla je pro zdraví zásadně důležité a stejně důležité jako dobré stravování, dostatek spánku a pravidelné cvičení . Zde v HFR věříme, že dobrá řeč těla – jako je držení těla – může zlepšit fyzický a duševní výkon. Díky dobrému držení těla budete disciplinovanější a budete mít pod kontrolou svůj vlastní životní styl tím, že budete dělat zdravá a fit rozhodnutí. Zde je 10 nejlepších tipů, jak zlepšit držení těla:

  • Cvičte jógu a pilates – Špatné držení těla může vést ke komplikacím páteře, jako je trvalé nahrbení nebo ztráta pevnosti kostí. Jóga a pilates mohou zlepšit vaše držení těla pomocí pozic, jako je póza na stromě, pes směřující dolů, dokonce i jednoduchá pozice na prkně dokáže zázraky.
  • Cvičení na ramena a hrudník – Jedním z tipů, jak zlepšit držení těla, je cvičit zaoblená ramena a hrudník. Příliš dlouhé sezení v jedné poloze může způsobit napětí v oblasti hrudníku, což může vést ke špatnému držení těla. Cvičením cviků na ramena a hrudník dokáže uvolnit ztuhlé svaly. Skvělým a jednoduchým cvikem na ramena a hrudník je držet obě paže vodorovně a desetkrát jimi po dvou kolech kývat krouživými pohyby.
  • Zkřížení nohou – Překřížení nohou může vést k pavoučím žilám. Byla také prokázána korelace mezi bolestí zad a krku a překřížením nohou. Jak většina lidí ví, když vás bolí krk nebo záda, přirozenou reakcí je potlačit bolest a přivést člověka ke špatnému držení těla.
  • Zatáhněte lopatky dozadu –  Ramena jsou stavebními kameny vašeho držení těla. Tím, že je zatáhnete dozadu, umožní volný pohyb ramen a pomůže vám narovnat držení těla.
  • Občas vstávejte a hýbejte se –  Jedním ze způsobů, jak zlepšit své držení těla, je být aktivní, je také dobré se vyhýbat přílišnému předklánění nebo zvedání těžkých předmětů. Tento druh stresu na zádech může zakrnět držení těla. Skvělé držení těla vám pomůže předcházet únavě a budoucím bolestem zad.
  • Buďte si vědomi svého držení těla –  Všimněte si, že kdykoli se hrbíte nebo sedíte po dlouhou dobu, je snadné zapomenout se posadit. Člověk si musí být vědom toho, jak sedí nebo stojí. Začněte jednat a okamžitě narovnejte své držení těla.
  • Nehrbit se, když sedíte nebo stojíte –  Snažte se nehroutit se, když s někým mluvíme, máme tendenci se naklánět, když mluvíme. To může vést k bolestem hlavy, ramen, čelistí a zad, spolu s gastrointestinálními a srdečními problémy. To nejen škodí něčím zády, ale také vypadáte méně profesionálně .
  • Když někomu voláte, mějte telefon v ruce – Když telefonujete, nenaklánějte hlavu ani nepoužívejte rameno ke zvednutí zařízení. To může zkazit vaši lopatku a držení těla.
  • Snažte se nebýt ve stresu – stres může přispívat ke špatnému držení těla. Stres vysílá do těla negativní receptor, kortizol ve skutečnosti oslabuje kosti a přetěžuje svalovou tkáň, což může ještě více ztížit udržení správného držení těla. Snažte se minimalizovat množství stresu ve svém každodenním životě a vaše držení těla vám poděkuje.
  • Plavání – Plavání je všestranný skvělý způsob, jak vám pomoci posílit svaly, protože je to tak intenzivní aktivita. Plavání funguje na všechny hýžďové svaly včetně zadní části/jádra. Plaváním vytváříte/protahujete jádro, což je skvělý způsob, jak buď korigovat své držení těla, nebo si udržovat dobré držení těla.