Top 10 výhod skákání přes švihadlo

Děti skákají přes švihadlo ve volných chvílích ve škole a boxeři ho využívají jako rozcvičku před každým tréninkem, tak proč se k nim nepřidat? Švihadlo je nejen oblíbené a snadno použitelné, ale nabízí také mnoho zdravotních výhod, o kterých možná ani nevíte. Zde jsou výhody skákání přes švihadlo Health Fitness Revolution, které vás motivují, abyste to zkusili!

Pomáhá zlepšit koordinaci

Při skoku se soustředíte na nohy. Možná se na ně nedíváte přímo nebo o nich nepřemýšlíte, ale váš mozek vždy věnuje pozornost, a proto vám skákání přes švihadlo poskytuje lepší koordinaci mezi očima, rukama a nohama. 

Zlepšuje kognitivní funkce

Švihadlo zahrnuje učení se novým pohybům a jejich opakování. To znamená, že váš mozek aktivně pracuje na udržení vašeho těla v chodu, což celkově zlepšuje vaše kognitivní funkce.

Je přenosný

Složte lano a vezměte si ho s sebou, kamkoli půjdete! Švihněte přes švihadlo doma, v tělocvičně, v parku nebo na pláži. Umožňuje vám být aktivní, kdekoli chcete.

Spousta různých druhů cvičení

Možná si myslíte, že existuje jen jeden způsob, jak skákat přes švihadlo, ale ve skutečnosti existuje mnoho různých stylů! Každý z nich vám pomůže zaměřit se na jiný sval a všechny jsou poměrně snadné. Skoky s dělenými nohami a skoky ze širokého na úzké jsou jen pár z mnoha existujících stylů.

Pomáhá vám zůstat v klidu

Udržíte svůj mozek rozptýlený a vaše tělo aktivní zároveň, takže jakmile skončíte, převládne pocit klidu. 

Spaluje kalorie

Věděli jste, že skákání přes švihadlo vám pomůže spálit v průměru 10-15 kalorií za minutu? Pokud budete skákat 10 minut v kuse, spálíte tolik kalorií jako uběhnutí míle za 8 minut!

Snižuje poranění nohou a kotníků

To je hlavní důvod, proč tak často uvidíte boxery, basketbalisty a tenisty skákat přes švihadlo. Pomáhá zvýšit sílu svalů, které obklopují vaše klouby, což snižuje pravděpodobnost zranění.

Zlepšuje hustotu kostí

Několik studií prokázalo, že skákání nejen posiluje vaše svaly, ale také pomáhá hustotě kostí, posiluje vaše kosti a snižuje riziko zlomenin.

Zlepšuje vaše dýchání 

Je to kardiovaskulární cvičení, takže pomáhá i vašim plícím. Když skočíš,vydýchejte zhluboka po dlouhou dobu. Díky tomu budou vaše plíce silnější a lépe zpracovávají kyslík. 

Zlepšuje vaše kardiovaskulární zdraví

Skákání přes švihadlo vám rozproudí krev, díky čemuž bude vaše srdce silnější a zdravější. Silnější srdce znamená nižší krevní tlak, lepší srdeční frekvenci a nižší riziko srdečních onemocnění.