Objevte výhody pití kávy

Horká, ledová, s mlékem nebo tučná, pití kávy je základem většiny našich jídelníčků. Pijeme kávu, abychom nastartovali naše rána a využíváme ji jako platformu pro společenské výlety v místních a velkých obchodních kavárnách. Po pravdě řečeno, káva má ve své konzumaci více než jen sociální výhody, je to rituál pro ty, kteří ji mají rádi. Bez ohledu na to, kde na světě, každá kultura má své vlastní tradice věnované naší milované fazoli, a proto jsme jí věnovali celý článek! Zde je 10 nejlepších zdravotních přínosů pití kávy Health Fitness Revolution:

  • Zlepšení energie : Hlavním důvodem, proč mnoho lidí rádi pijí kávu, je to, že zvyšuje vaši energetickou hladinu. Pomáhá vám cítit se méně unavení díky vysokému množství kofeinu, které obsahuje, a mnoho studií ukazuje, že káva zlepšuje aspekty fungování mozku. Některé z těchto funkcí zahrnují paměť, náladu, bdělost, hladinu energie, reakční doby a obecné kognitivní funkce.
  • Spalování tuků : Kofein se nachází téměř v každém doplňku na spalování tuků. Je to proto, že kofein je prokazatelně jednou z mála přírodních látek, která pomáhá při spalování tuků. Jedna studie odhalila, že kofein může zvýšit rychlost metabolismu a zajistit, že maximalizujete schopnost spalovat tuk.
  • Mír v duši : V nedávné studii provedené Harvardskou univerzitou v roce 2011 měly ženy, které pily čtyři nebo více šálků kávy denně, o 20 % nižší riziko deprese. Ukázalo se také, že pravděpodobnost sebevraždy u nich byla o 53 % nižší. Kofein vám dodá energii a dokáže vám zlepšit náladu.
  • Dobrý zdroj antioxidantů : Káva je známá jako největší zdroj antioxidantů v západní stravě. Západní strava se obvykle skládá z velkého množství červeného masa, sladkých dezertů, potravin s vysokým obsahem tuku a rafinovaných obilovin, ale káva slouží jako hlavní zdroj antioxidantů, což z ní dělá jednu z nejzdravějších složek této stravy.
  • Účinky na hormonální rovnováhu :  Vědci z Harvardské univerzity zjistili, že ženy, které pijí několik šálků kávy denně, mají menší pravděpodobnost vzniku rakoviny endometria, která se nachází kolem výstelky ženské dělohy. Káva pomáhá snižovat vysoké hladiny hormonů a tím i snižování estrogenu a inzulínu.
  • Pomáhá předcházet nemocem : Káva má také vliv na snížení rizika vzniku některých onemocnění, jako je Parkinsonova choroba, srdeční selhání, bazaliom, rakovina jater a diabetes typu II. Metaanalýza z roku 2009 odhalila, že konzumace šálku kávy může snížit riziko diabetu typu II.
  • Antidepresivní vlastnosti : Podle nedávné studie Archives of Internal Medicine byly ženy, které pily 2 až 3 šálky kávy denně, méně náchylné k depresi a zároveň měly snížené riziko deprese. Pití kofeinu může zvýšit vaši energii a může vás nechat v lepší náladě.
  • Delší životnost : Ačkoli na to nebylo provedeno příliš mnoho výzkumů, nedávná studie The New England Journal of Medicine naznačuje, že lidé, kteří pijí kávu, by mohli žít delší život než nepijáci kávy. Vnější faktory hrají roli, jako je osvojení si špatného zdravotního chování.
  • Výhody pro zdraví srdce : Jedna nizozemská studie ukázala, že lidé, kteří pili 2 až 4 šálky kávy denně, snižují riziko srdečních onemocnění o 20 %. Pití kávy může pomoci snížit zánět v tepnách, což pomáhá snížit riziko rozvoje srdečních onemocnění.
  • Lepší denní výkon : Hlavním důvodem, proč tolik lidí pije kávu, je boj s ranní nebo odpolední únavou. Konzumace kofeinu pomáhá zvýšit vaši energii, což také pomáhá zvýšit vaši výkonnost, abyste se dostali přes den.