Třapatka nachová podpoří vaši obranyschopnost a celkové zdraví

Třapatka nachová, známá také jako echinacea purpurea, je fialově kvetoucí rostlina, jež má pevné místo v alternativní medicíně. Jedná se o rostlinu, která má řadu pozitivních účinků na lidský organismus. V tomto článku se podíváme na hlavní přínosy třapatky nachové na lidské zdraví.

Posílení imunitního systému a prevence nachlazení

Jedním z hlavních léčivých účinků třapatky nachové je zejména její schopnost posilovat imunitní systém a tím předcházet nachlazení. Třapatka nachová totiž obsahuje látky, jež jsou důležité z hlediska posílení obranyschopnosti lidského organismu proti infekcím. Pravidelné užívání třapatky nachové má tak pozitivní vliv na zmírnění průběhu nachlazení apod.

Detoxikace a podpora dýchací soustavy

Dalším významným přínosem třapatky nachové je její schopnost podporovat detoxikaci organismu. Látky obsažené v třapatce nachové totiž pomáhají eliminovat těžké kovy z lidského organismu, což má prospěšný vliv na celkové zdraví. Mimo jiné echinacea purpurea má pozitivní vliv na činnost dýchací soustavy, tudíž je její užívání vhodné při léčbě různých respiračních potíží, jako je například kašel, nachlazení apod.

Pleťová voda pro problematickou pleť

Nakonec třapatka nachová může najít využití i jako pleťová voda pro problematickou pleť. Díky svým antibakteriálním a protizánětlivým vlastnostem totiž pomáhá tinktura z třapatky nachové čistit pleť, zmírnit akné atd. Echinacea tinktura je však potřeba dostatečně zředit vodou. Poté lze pleťovou vodu z třapatky nachové použít jako součást každodenní péče o vaši pleť.

Echinacea tinktura je k dostání například na e-shopu Herbavis.