10 zdravějších alternativ ve vaší stravě

Všichni si občas rádi dopřejeme, ale když se zaměřujeme na zdravý životní styl, tučná a kalorická jídla by měla být omezena na minimum. To je důvod, proč Health Fitness Revolution našel zdravé alternativy, které chutnají stejně dobře jako jejich nezdravé protějšky! Zde je 10 jednoduchých a zdravých náhražek jídla, které můžete použít při vaření:

  •  Řecký jogurt místo zakysané smetany: Téměř každý recept, který vyžaduje zakysanou smetanu, lze místo toho vyrobit z řeckého jogurtu. Zakysaná smetana přidává dávku nasycených tuků do jinak pro srdce zdravých jídel. Chcete-li odstranit přebytečný tuk bez obětování chuti nebo struktury, vyměňte zakysanou smetanu za beztučný řecký jogurt – jedno z nejzdravějších potravin na světě.
  • Popcorn místo chipsů: Popcorn má o 93 % méně nasycených tuků než chipsy a více než trojnásobek vlákniny.
  • Quinoa místo rýže: Quinoa je jihoamerické semínko, které slouží jako chutná a zdravá náhrada rýže nebo kuskusu. Jeden šálek vařené quinoa má o 15 % méně sacharidů a o 60 % více bílkovin než srovnatelné množství hnědé rýže; protože má také o 25 % více vlákniny, může pomoci snížit hladinu cholesterolu v krvi.
  • Kokosová voda místo energetických nápojů:  Kokosová voda má o 65 % méně cukru, má draslík, hořčík a přírodní elektrolyty!
  • Mleté krůtí maso místo mletého hovězího: Červené maso je zdrojem jak nasycených tuků, tak dietního cholesterolu – dvou hlavních zdrojů cholesterolu v krvi. Mleté krůtí maso obsahuje polovinu nasycených tuků než 85 % libového mletého hovězího masa a ve většině receptů ho lze snadno nahradit hovězím.
  • Pomazánka z olivového oleje místo másla:  Jedna polévková lžíce másla obsahuje více než 7 gramů nasycených tuků – to je více než třetina doporučené denní dávky. Rostlinný tuk je pro tělo obecně zdravější.
  • Ocet a citronová šťáva místo salátového dresingu:  Jak už každý ví, zalití salátu salátovým dresinkem s vysokým obsahem tuku je jako kouřit cigarety při běhání: to zcela marí účel. Nízkotučnou alternativou pro snížení cholesterolu je pokapání salátu balzamikovým octem a citronovou šťávou.
  • Edamame a ořechy místo sýrů a sušenek:   jako svačinu vynechejte sušenky a sýr, které mají vysoký obsah nasycených tuků. Místo toho vyndejte pár mandlí, u kterých bylo prokázáno, že snižují LDL, a edamame, vařené dětské sójové boby, které mají nízký obsah nasycených tuků a jeden šálek obsahuje asi 25 gramů sójového proteinu.
  • Červené víno místo koktejlů:  Přejděte na červené víno; obsahuje asi desetinu sacharidů margarity a získáte také antioxidanty, jako jsou flavonoidy, o kterých se předpokládá, že snižují LDL a zvyšují HDL. Vzhledem k rizikům alkoholu však American Heart Association doporučuje omezit denní příjem na dvě sklenice (pro muže) nebo jednu sklenici (pro ženy).
  • Vlašské ořechy místo krutonů:   Sacharidy mohou způsobit vysokou hladinu špatného cholesterolu. Pro zdravější salát nahraďte krutony s vysokým obsahem uhlíku vlašskými ořechy, které mají vysoký obsah polynenasycených tuků – což snižuje špatný cholesterol a zvyšuje dobrý cholesterol.