10 zdravotních výhod aloe vera

Všichni si pamatujeme, jak jsme byli malými dětmi a spálili jsme se na slunci a jak naši rodiče potírali červené oblasti Aloe Vera – a všichni si pamatujeme okamžitou úlevu, kterou jsme pocítili, když se tato uklidňující rostlina dotkla naší pokožky. Vzhledem ke svým potenciálním přínosům při léčbě zdravotních stavů a ​​lokálních lézí přitahovala sukulentní rostlina velkou pozornost. Použití aloe vera lze vysledovat až do doby před více než 6000 lety ve starověkém Egyptě. Raní Egypťané považovali Aloe Vera za rostlinu nesmrtelnosti a používali ji k léčbě zranění, popálenin, puchýřů a různých dalších stavů. Přečtěte si o všech zdravotních výhodách spojených s aloe vera, zde jsou oblíbené položky:

Posiluje imunitní systém

Aloe Vera je plná antioxidantů, což jsou přirozené posilovače imunity, které pomáhají vypořádat se s volnými radikály v těle. Volné radikály jsou nestabilní sloučeniny, které jsou škodlivé pro zdraví a přispívají k procesu stárnutí. Pravidelné pití šťávy z Aloe Vera dodává tělu pravidelný přísun antioxidantů, které mohou posílit a posílit imunitní systém.

Snižuje riziko srdečních onemocnění

Jíst aloe zlepšuje kvalitu krve tím, že zabraňuje shlukování krevních buněk, což je běžná příčina mrtvice. Při správně udržovaném průtoku krve se kyslík a živiny mohou dostat do každého posledního orgánu a buňky ve vašem těle, čímž se sníží riziko infarktu, mrtvice a vysokého krevního tlaku.

Zvyšuje energetickou hladinu

Vlastnosti šťávy z Aloe Vera přirozeně umožňují tělu pročistit trávicí systém. Existuje mnoho potravinových látek, které mohou způsobit únavu a vyčerpání, které můžete vyřešit užíváním šťávy z Aloe Vera. Při pravidelné konzumaci šťáva z Aloe Vera také umožňuje zvýšit hladinu energie a pomáhá udržovat zdravou tělesnou hmotnost.

Napomáhá trávení a pravidelnosti

Přírodní vláknina obsažená ve šťávě z aloe pomáhá při trávení a zlepšuje pohyb střev. Šťávu z aloe lze také použít při léčbě zácpy – její účinek trvá asi 10 hodin.

Stabilizuje krevní cukr

Studie ukázaly, že při pravidelném užívání po dobu 3 měsíců může šťáva z aloe snížit hladinu cukru v krvi u lidí s diabetem 2. typu stabilizací hladiny cukru v krvi a snížením triglyceridů. Také ti, kteří jsou diabetici a trpí periferní neuropatií (necitlivé ruce a nohy), mohou také získat obrovský užitek ze šťávy z Aloe Vera. 

Udržuje dásně zdravé

Díky svým přirozeným antibakteriálním a antimikrobiálním vlastnostem je aloe velmi užitečné pro udržení zdravých úst. Zároveň obsahuje vitamíny a minerály, které podporují růst buněk a hojení krvácejících dásní a vředů v ústech. Pokud trpíte onemocněním dásní, stačí si před čištěním nasypat na zubní kartáček trochu prášku z Aloe Vera a během několika minut se budete cítit mnohem lépe. Pravidelná konzumace šťávy z Aloe Vera také pomáhá při podpoře silných a zdravých zubů.

Skvělé pro pleť

Jak všichni víme, Aloe je skvělé pro úlevu spálené pokožky. Pokožku zklidňuje, hydratuje, vyživuje a urychluje regeneraci nové kožní tkáně. Aplikací čerstvého gelu Aloe Vera na obličej si můžete užívat dobře hydratovanou, zářící a bezchybnou pleť. Další užitečné místní použití je léčba puchýřů, bodnutí hmyzem a případných alergických reakcí, drobných popálenin, zánětů a dalších. I ti s citlivou pokožkou mohou používat Aloe Vera bez podráždění.

Léčí akné

Akné je druh velmi častého kožního problému, při kterém jsou mazové žlázy aktivnější a zanícené. Protizánětlivé vlastnosti obsažené v Aloe Vera pomáhají zbavit se akné a pupínků, když je gel aplikován na postiženou pokožku dvakrát denně.

Léčí záněty

Zevní použití aloe může zmírnit zánět kloubů a snížit bolest při artritidě. Můžete také pít šťávu z Aloe Vera ke snížení zánětu v celém těle. Lidé, kteří pijí šťávu z aloe vera po dobu dvou týdnů, obvykle začnou pociťovat výrazné snížení zánětu a symptomů bolesti.

Snižuje cholesterol

Několik nedávných studií prokázalo, že při vnitřním použití gel zlepšuje kvalitu krve a také snižuje vysokou hladinu cholesterolu.