Zdravotní výhody detoxikace citronovou vodou

Zatímco provedení detoxikační očisty může být zastrašující, výhody takového provádění se mohou ukázat jako obrovské v krátkodobém i dlouhodobém horizontu, pokud se provádí důsledně. Jedna z nejběžnějších očist s detoxikací citronovou vodou – jinými slovy voda napuštěná citronem, obvykle horká voda nebo voda pokojové teploty. Detoxikace citronovou vodou jsou základem ve světě detoxikační diety jak pro svou jednoduchost, tak pro svou účinnost.

Zde je 10 hlavních zdravotních výhod detoxikace citronovou vodou:

  • Napomáhá trávení –  Citronová šťáva je velmi podobná přirozenému trávicímu sekretu, který se nachází v našem těle. Pití citronové vody pomůže udržet váš trávicí systém zdravý a umožní mu efektivněji zpracovávat potravu. To může být velmi užitečné pro lidi, kteří často pociťují nadýmání, zažívací potíže a další bolestivé problémy s trávením.
  • Vyrovnává pH v těle –  Kvůli kyselosti citronů si lidé obvykle neuvědomují jejich úžasné alkalizační vlastnosti. Čerstvá citronová šťáva je skvělá pro vyrovnání hladiny pH ve vašem těle.
  • Vlastnosti proti stárnutí – Citronová šťáva obsahuje antioxidanty, které vyplavují toxiny, jako jsou volné radikály. Detoxikace pokožky pomáhá s regenerací buněk a výsledkem je zářivá, mladší pleť. Vitamin C v citronech také pomůže s tvorbou kolagenu a zlepší elasticitu pokožky.
  • Posiluje váš imunitní systém –  Zdravý imunitní systém je nezbytnou součástí zdraví člověka. Citronová šťáva umožňuje tělu absorbovat více železa, které je hlavním hráčem při udržování imunity  prostřednictvím tvorby červených krvinek .
  • Detoxikuje játra –  Játra jsou zodpovědná za čištění celého vašeho systému, což znamená, že jsou životně důležitou součástí celkové tělesné funkce. Každodenní pití citronové vody oživí vaše játra a umožní jim fungovat na nejoptimálnější úrovni bez ohledu na poškození, která utrpěla v důsledku nezdravých stravovacích návyků a konzumace alkoholu.
  • Podporuje hojení a regeneraci –  Vitamin C obsažený v citronové vodě je zvláště užitečný při regeneraci buněk. Vitamin C je také známý tím, že vám poskytuje silnější kosti a zuby, lépe vypadající pokožku a zlepšuje zrak.
  • Omezuje chuť k jídlu – Citronová voda účinně zbavuje vaše tělo toxinů a může snížit chuť k jídlu. Uspokojením touhy vodou s citronem můžete účinně snížit svačiny a kalorie, které jsou s tím spojeny.
  • Čistí močové cesty –  Protože spojení citronu a vody může být přírodním diuretikem, má citronová voda schopnost čistit močové cesty. Časté močení vyplaví odpadní produkty z těla mnohem rychleji, zabrání tvorbě bakterií a nakonec zabrání UTI a mnoha dalším nemocem.
  • Vynikající pro hubnutí – Pravidelné pití teplé vody s citronem vydláždí cestu k cílům v oblasti hubnutí. Jak již bylo zmíněno, citronová voda omezuje chuť k jídlu a přirozeně vám umožňuje jíst méně. Vzhledem k tomu, že citronová voda v podstatě nemá žádné kalorie, můžete bez pocitu viny pít, kolik chcete.
  • Zajišťuje celkové zdraví a pohodu –  Citronová šťáva má obrovské množství zdravotních výhod a je tak jednoduchým a nákladově efektivním způsobem, jak zlepšit vaši pohodu. Kromě vyjmenovaných výhod citronová šťáva také sníží hladinu cholesterolu, krevní tlak, hladinu cukru v krvi a také pozitivně ovlivní vaše duševní zdraví.