10 dobrých důvodů, proč pít zelený čaj

Je všeobecně známo, že zelený čaj je dobrý pro naše zdraví, ale Health Fitness Revolution to chtělo rozbít a dát vám 10 DOBRÝCH důvodů, proč byste měli denně vypít šálek zeleného čaje:

  •  Posiluje vaši imunitu: Polyfenoly, flavonoidy a vitamín C obsažené v zeleném čaji posilují imunitní systém, aby bylo lidské tělo silnější v boji proti nachlazení, chřipce a různým infekcím.
  • Prevence a léčba neurologických onemocnění:  Denní pití zeleného čaje může pomoci předcházet degenerativním a neurologickým onemocněním, jako je Parkinsonova a Alzheimerova choroba. To je způsobeno polyfenoly v zeleném čaji, které pomáhají udržovat části mozku, které regulují učení a paměť.
  • Pomáhá při hubnutí:   Nová studie ukazuje, že extrakt ze zeleného čaje zvyšuje rychlost spalování kalorií v těle. Snižuje krevní tuk, cholesterol, nadýmání, detoxikuje organismus a potlačuje předčasné chutě na jídlo. Díky diuretickým vlastnostem také odstraňuje přebytečnou vodu a tím snižuje nadváhu. Pamatujte však, že nejlepší způsob, jak zhubnout, je pít zelený čaj spolu se správnou výživou a pravidelným fyzickým cvičením!
  • Proti stárnutí:   Vzhledem k tomu, že zelený čaj obsahuje vysoké hladiny oligomerních proanthokyanidinů (jeden z nejsilnějších antioxidantů), má se za to, že pomáhá zpomalit proces předčasného stárnutí. Tyto antioxidanty bojují proti volným radikálům, které udržují stárnutí na uzdě a podporují dlouhověkost.
  • UV ochrana:   V létě působí UV záření jako stálá hrozba. Naštěstí je podle výzkumu zelený čaj bohatý na antioxidanty, které zachycují škodlivé volné radikály v těle. Kromě toho, používání výtažků ze zeleného čaje spolu s opalovacím krémem vám může poskytnout nejvyšší úroveň ochrany před sluncem.
  • Pomáhá potlačit cukrovku:  Zelený čaj zjevně normalizuje a reguluje hladinu cukru v krvi v těle. Složky zeleného čaje pomáhají regulovat hladinu glukózy a zpomalují vzestup hladiny cukru v krvi. Také spouští a stimuluje produkci inzulínu a do určité míry aktivuje fungování slinivky břišní.
  • Hydratuje:   Na rozdíl od všeobecného přesvědčení, že čaj dehydratuje, zelený čaj poskytuje hydratační výhody podobné vodě.
  • Zvyšuje vytrvalost při cvičení:   Podle vědeckých výzkumů zvyšují antioxidanty přítomné v extraktech ze zeleného čaje schopnost těla spalovat tuk jako palivo, což přispívá ke zlepšení svalové vytrvalosti. Také zvyšuje hladinu energie a zrychluje váš metabolismus.
  • Bojuje s různými druhy rakoviny:   Extrakt ze zeleného čaje údajně vyvolává smrt rakovinných buněk a hladovění nádorů tím, že omezuje růst nových krevních cév, které je vyživují. Antioxidanty  v čaji také pomáhají chránit před různými druhy rakoviny: včetně rakoviny prsu, žaludku, tenkého střeva, slinivky, jater, vaječníků, tlustého střeva, tlustého střeva a konečníku, kůže, plic, jícnu, prostaty a ústní dutiny.
  • Snižuje riziko srdečního infarktu:   Flavonoidy přítomné v zeleném čaji chrání srdce tím, že uvolňují krevní cévy, takže krev může snadněji proudit.  Pití zeleného čaje rychle zlepšuje zdraví tělesných buněk lemujících krevní cévy a také pomáhá snižovat riziko srdečních onemocnění. Chraňte si tedy své srdce a pijte zelený čaj pravidelně.