10 výhod ranních procházek

Existuje mnoho způsobů, jak můžete žít zdravějším životním stylem a udržovat si skvělou fyzickou i duševní pohodu. Mezi nesčetnými cviky, které můžete zařadit do své rutiny, abyste zůstali zdraví, je chůze jedním z nejjednodušších a nejúčinnějších, dokonce jsme je zdůraznili v našem článku Top 10 zdravotních výhod chůze . Chcete-li ze své každodenní procházky vytěžit maximum, chůze může znamenat rozdíl – a my vám doporučujeme ranní procházku!

Chůze během dne má některé výhody a výhody, o kterých jste možná ani nepomysleli. Zde je 10 z nich:

Metoda meditace

Pokud chcete chvíli o samotě, nasaďte si svá oblíbená sluchátka, nalaďte si hudbu podle svého výběru a vydejte se na procházku. Chůze s vaším oblíbeným zvukem je skvělá forma nějakého „vy-času“ a může být velmi dobře účinnou metodou meditace. Najděte si poblíž svého domova pěkný park se spoustou stezek a malebnými výhledy.

Způsob socializace

Na rozdíl od času o samotě je ranní procházka také ideálním způsobem socializace. Když půjdete ráno, narazíte na další lidi, kteří sdílejí stejný zájem. Můžete se stýkat se sousedy a dohánět, co je nového. To je opravdu dobré pro lepení, zvláště pokud jste v sousedství nový.

Zvýšení přirozené energie

Energie, kterou vám může dát obyčejná procházka, je něco, co lze přehlédnout. Krátká chůze po schodech se ukázala být více energizující než šálek kávy . Navíc lidé, kteří se krátce procházeli 20 minut venku, vykazovali vyšší úroveň vitality než ti, kteří se procházeli uvnitř.

Obnovená mentalita

Zašněrování bot jako první věc po ránu je skvělý způsob, jak využít mentalitu „udělej to hned“. Tímto způsobem můžete eliminovat prokrastinaci nejen ve své cvičební rutině, ale také v dalších různých aktivitách a úkolech během dne. Zvýšení síly vůle je skvělý způsob, jak také zlepšit své zdraví; zvláště pokud jde o opuštění špatných návyků a vytvoření nových dobrých.

Lepší spánek v noci

Lidé, kteří během dopoledne chodili, ve srovnání s těmi, kteří nechodili, šli spát rychleji a měli celkově lepší kvalitu spánku. Je to proto, že své tělo vystavujete jako první ráno slunci, které nastavuje váš přirozený cirkadiánní rytmus ; zlepšení vašeho spánkového cyklu.

Menší vystavení teplu

V mnoha městech šplhají teploty k extrémům v létě a dokonce i v jiných ročních obdobích po celý rok. Brzké ranní vstávání před východem slunce může pomoci vyhnout se horku . Jen nezapomeňte nosit láhev s vodou a zůstat hydratovaní.

Zlepšuje zdraví srdce

Rychlá chůze může snížit změnu četných srdečních onemocnění a onemocnění. Rychlá ranní chůze na 3 až 4 míle může snížit vaše šance na srdeční onemocnění o 40 % . Pokud jste člověk, který bojuje s vysokým krevním tlakem, pozitivní tlak na vaše srdce ráno může také snížit váš krevní tlak o 10 %. 

Spaluje kalorie a snižuje váhu

Některé výzkumy ukazují, že chůze před snídaní může vést ke spalování tuků. Vaše tělo začne spotřebovávat kalorie a sacharidy, které již ve vašem těle jsou, a nastartuje váš metabolismus. 30 až 40 minutová ranní procházka pomáhá zvýšit srdeční frekvenci a spalovat kalorie, což pomáhá při hubnutí.

Méně znečištění vzduchu

Ranní procházka namísto večerní má velkou výhodu v tom, že nejste vystaveni masivnímu množství emisí. Nejen, že se vyhnete nezdravému ovzduší, ale také těžíte z nedostatku hluku z aut.

Zbavte se toho co nejdříve

Když se vrátíte domů ze školy nebo z práce, je často těžké udělat si na cokoli čas. Procházka první věcí po ránu vám zabrání porušit rutinu kvůli únavě nebo stresu z dne.